Boru Ayaklı

aytacEtkili görsel özelliği ve geniş alanların vazgeçilmezi boru ayaklı totem tabela, günümüz reklam tabela çeşitleri içerisinde ön plana çıkmaktadır.

 

Boru ayak üzerine zemin ankrajlı,alüminyum,kompozit ve vinil malzemelerden ışıklı ve ışıksız olarak üretilmektedir. Boru ayaklı totem tabelalar uzaktan görülebilme ve dolayısıyla okunma imkanı sağlamaktadır bundan dolayı içeride kalmış işyerleri, veya otoyolların çevresinde konumlandırılarak reklam veren firmaya avantajlar sağlamaktadır. Boru ayaklı totem tabelalarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi Boru ayaklı totem tabelanın konumlandırılacağı alanın sağlam olmasıdır.

 

Zira boru ayaklı totem tabelaları çok fazla rüzgar tutacağı için tabelanın sağlam bir zemini olması ve kullanılan malzemenin kalitesi istenmeyen durumların ortaya çıkmasını engelleyecektir.

 

Aluminyum

antares2Totem Alüminyum tabelalarda alemunyim malzemenin üstünde oyma yapılarak yazı yazılması işlemidir. Çıkan kısım dişi olarak kullanılır boşta kala kısım ise pleksi döşenerek aydınlatılır. Totem tabela, işyerinin önlerine veya uzak mesafelere dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır.

 

 

Alüminyum totem tabela yere monte edilerek konumlandırılır.Genellikle iki yöndende görülecek şekilde çift taraflıdır fakat istenildiğinde  üç veya dört cepheli olarakta üretimi yapılabilir.

İnşaat Tabelaları

100 0979İnşaat tabelaları, inşaat- şantiye- hakkında bilgiler veren tabelalardır. İnşaat tabelası inşaat başlamadan önce araziye dikilmiş olur. Örneğin bir inşaat tabelası üzerinde: İnşaat sahibi kişi veya şirket, mimar adı yapı denetim firması alan genişliği, inşaat başlangıç ve bitiş tarihleri, inşaatı yapan firma isimleri izin, projenin bitirilince ne şekli alacağı gibi( isteğe göre bu bilgiler çoğaltılıp azaltıla bilinir.) bilgilerin üzerinde yazacağı genellikle saçtan veya alüminyumdan yapılan tabela çeşididir.

 

İnşaat Tabelaları


Şantiye ve İnşaat tabelaları, inşaatı yapan firma veya kişiye itibar sağlar, inşaatla ilgili kişi ve kurumların bilgilendirilmesini sağlar. Bütün bunların yanında bir de şantiye inşaat güvenlik levhaları vardır ki, bu konunun ihmali yüzünden devamlı kazalar yaşamaktayız. Can güvenliği itibar ve reklamınızın yapılması açısından inşaat tabelaları inşaat sektörünün olmazsa olmazı olarak her geçen gün yaygınlaşan bir alandır. Gelin bu konuda firmamızla irtibata geçin ve biz de sizinle tecrübelerimizi paylaşalım. Daha fazla totem tabela için tıklayınız.

 

Aşağıda inşaat tabela örneklerimizi bulabilirsiniz.

 

Vinil Germe

anadolujetVinil germe totem tabelalarda da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Totem tabelalar dışmekanlarda kullanılan bir tabela türüdür. Totem vinil germe tabela, dijital baskı yöntemiyle basılan vinilin profil iskelete dört bir yandan gerilerek, daha önceden hazırlanmış olan ve içerisinde aydınlatma düzeneği bulunan -veya bulunmayan- alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla elde edilen bir tür tabela çeşididir.


Vinil germe tabela, kasa üzerine monte edilerek ışıklı olarak kullanılabildiği gibi, profil şase üzerine gerdirildikden sonra direkt ışıksız olarakta monte edilebilir.

 

Totem Tabela

038Totem tabela nedir ve hangi malzemelerden imal edilir? Totem tabela, iki hatta isteğe göre dört yönü olabilen yere monteli ayaklı ve değişik boyutlarda yapılan (fakat bu boyutlar genellikle büyüktür) genellikle ışıklı olması tercih edilen tabelalardır. Totem Tabelalar, alüminyum oyma, vinil germe, pleksiglas, polkarbon ve hatta ne on çubukları kullanılarak yapıla bilinmektedir.


Totem Tabelaları

 

Genellikle geniş bulvarlara, şehirler arası oto yollara veya geniş meydanlara yapılması uygundur. Boyutları zaman zaman oldukça büyüyen ışıklı yapılırsa gece görünme özelliği de sağlayabilen bu tabelalar kısacası 24 saat usulünce reklam yapabilme özelliğine sahiptir. Totem tabelalarda dikkat edilmesi gereken hususlar şöyle sıralanabilir: Totem tabelalar; uzaktan görünürlüğü olan geniş mekanlara konulmalı ve alana göre yükseklik ve boyutlar belirlenmelidir. Totem Tabela için bir diğer önemli husus ise monte meselesidir. Totem tabelalar özelliği uyarınca büyük ve belli ağırlığı olan tabelalardır. Totem tabelalar çok fazla rüzgar tutacağından, özellikle kış şartlarında fırtına, kar, dolu gibi doğal oluşumlara dayanıklı olmalıdır.

 

Totem Tabela Çeşitleri Nelerdir?


Totem tabela türleri başlıca olarak üçe ayrılmaktadır:

• İnşaat Tabelaları
• Vinil Germe Totem Tabela
• Aluminyum Totem Tabela

  • • Boru Ayaklı Totem Tabela

 

Totem Tabela Örneklerimiz Aşağıdadır